Avangard poveo, a onda SKA brutalno uzvratio

KHL 25. okt. 202121:18
SKA
SK

U jedinom meču dana, velikom derbiju SKA je kao gost ubedljivo savladao Avangard u Omsku 5:1.

Krenuo je domaćin ambiciozno i već na isteku četvrtog minuta poveo preko Gritsjuka. Prva trećina završila se vođstvom Avangarda. I malo ko je očekivao da će u naredne dve uslediti ono što je usledilo.

Već posle 81 sekunda u drugoj deonici Lehtonen poravnava rezultat, a samo tri minuta kasnije Husnudinov donosi preokret. Kuzmenko dva minuta kasnije povećava vođstvo SKA na 3:1 i za samo pet minuta gosti iz Sankt Peterburga potpuno su obrnuli momentum utakmice.

Potom su se orjentisali na odbranu gola, da bi u poslednja dva minuta meča zadali odlučujući udarac. Prvo Žukov, a potom i Kuzmenko tresli su mrežu za konačnih i ubedljivih 5:1.