Avangard u finalu Istoka

KHL 28. mar 202116:49 0 komentara
Print screen/SK

Avangard iz Omska obezbedio je mesto u finalu Istočne konferencije u KHL šampionatu. Dobili su šesti meč proitiv Metalurga 5:1 i ukupnim skorom 4:2 u seriji stigli do odlučujućeg meča na Istoku.

Meč je prelomljen sredinom druge trećine kada su gosti sa tri pogotka prelomili meč u svoju korist. Posle prvih 20 minuta Omsk je vodio 1:0. Gol je u petom minut postigao Tolčinski. Kada je Karpov u sedmom minutu druge trećine izjednačio na 1:1 očekivala se uzbudljiva završnica.

Međutim, umesto toga usledio je blickrig Avangarda. Činakov sa igračem više, Žernov posle solo akcije i Bučer sa igračem manje postigli su od 11. do 17. minuta tri pogotka za nedostižnih 4:1. Tačku na trijumf stavio je Emelin dva minuta pre kraja meča.

U finalu Istoka Omsk će odmeriti snage sa AK Barsom iz Kazanja najboljom ekipom u regularnom delu sezone. Tim iz Tatarstana sa 4:0 u seriji dobio je Ufu. Na Zapadu u odlučujući meč je stigao SKA iz Sankt Peterburga, koji je bio bolji od Dinama iz Moskve. Drugi finalista biće poznat posle sedmog meča između CSKA iz Moskve i Lokomotive iz Jaroslavlja.