KHL 4. dec. 202021:14
Severstalj
Printscreen

U petak su na programu bila dva meča u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi. Pobede su upisali Baris i Severstalj.

Baris je u Nur-Sultanu, na svom ledu, nadigrao Lokomotivu iz Jaroslavlja rezultatom 3:1.

Sagadajev je bio strelac jedinog gola u prvoj trećini i doneo je Barisu prednost nakon osam i po minuta igre. Druga deonica donela je uzbuđenje kada je Ivanov pogodio za izjednačenje u osmom minutu, ali je odlučujućih 20 minuta sa prednošću dočekao domaćin nakon što je Fratin postigao gol u situaciji sa igračem više. Videl je postavio konačan rezultat pogotkom na prazan gol 45 sekundi pre kraja meča.

Severstalj je slavio nakon produžetka na gostovanju Dinamu iz Rige rezultatom 4:3.

Prva trećina obilovala je grubostima pa smo na obe strane u ovom delu meča videli po tri dvominutna isključenja. Gosti iz Čerepoveca poveli su četiri sekunde pre odlaska na odmor golom Natinena u pauer-plej situaciji.

Za šest minuta igre u drugom delu meča Dinamo dolazi do preokreta. Za izjednačenje je podgodio Svenenbergs, a Aione u situaciji sa igračem više donosi domaćinu vođstvo. Morozov se na isteku devetog minuta pobrinuo za novo izjednačenje, ali domaći odlaze na odmor sa golom prednosti – strelac za 3:2 bio je Paršin.

Samo 45 sekundi ostalo je do kraja meča kada je Vovčenko, u pauer-plej situaciji, pogodio za izjednačenje i doneo Severstalju produžetak.

U heroja gostujućeg tima, nakon samo 74 sekunde igre u produžetku, izrastao je Morozov drugim golom na meču.