Brejk Armejaca na startu finale serije

KHL 18. apr 202218:25 0 komentara
CSKA Moskva
Ennio Leanza/Keystone via AP

Počela je finalna serija KHL plej-ofa i odmah na startu brejk. Moskovski CSKA savladao je Metalurg u Magnitogorsku 3:1.

Dugo nije bilo ekipe iz Magnitogorska u borbi za Gagarinov trofej. I to se videlo u prvoj utakmici finalne serije. Doduše, videla se i fantastična odbrana CSKA, nadaleko već poznata u ovom plej-ofu.

Posle prve trećine u kojoj nije bilo golova Armejci su u samo šest i po minuta druge deonice došli do opipljivih 2:0. Strelci su bili Andronov u 24. i Nesterov u 27. minutu. Tek u 32. minutu kapitulirala je odbrana gostiju. Karpov je realizovao igrača više i smanjio na 2:1.

Međutim, Metalurg nije uspeo rezultatski da se vrati u meč. Njegovi napadi odbijali su se o „armijski zid“ koji je umešno čuvao minimalnu prednost. Morao je domaćin da krene na sve ili ništa, ali to je pružilo Plotnikovu priliku da dva i po minuta pre kraja gađa prazan gol. I pogodio ga je, za konačnih 3:1 i uzimanje važnog brejka na startu serije.

Sledeća utakmica na programu je u sredu, takođe u Magnitogorsku.