CSKA i Traktor uzeli metlu u ruke, novi brejk Metalurga

KHL 7. mar 202217:41 0 komentara
CSKA Moskva
Ennio Leanza/Keystone via AP

CSKA i Traktor pridružili su se moskovskom Spartaku u narednoj fazi KHL plej-ofa, pošto su sa maksimalnih 4:0 savladali Lokomotivu i Neftehimik.

CSKA je i četvrti put savladao Lokomotivu, drugi u Jaroslavlju i to ubedljivo 4:1. Stoga takozvana metla jedini je logičan epilog i Armejci nastavljaju pohod ka novoj tituli.

Prava borba u četvrtom meču vodila se jedino u prvoj trećini. Kamenjev je doveo goste u vođstvo posle samo 70 sekundi igre. Korškov je na isteku 10. minuta doneo izjednačenje, ali je samo dva minuta kasnije mrežu Lokosa zatresao Provolnjev i tako je CSKA otišao na prvu pauzu sa vođstvom 2:1.

U drugoj deonici nije bilo golova, ali je bilo dosta isključenja. Armejci su pitanje pobednika rešili u prvih 10 minuta finalne deonice. Prvo je Grigorenko u 47. minutu iskoristio igrača više za 3:1, a konačan rezultat 4:1 postavio je Karnauhov dva minuta kasnije. Sada se CSKA sprema za polufinale Zapada, gde čeka pobednika serije Dinamo Moskva – Severstalj, a trenutni rezultat je 2:1 za ekipu iz Čerepoveca. U polufinalu Zapada već se nalazi Spartak, koji nije ni igrao u prvoj rundi, pošto je Jokerit po izbijanju ukrajinske krize izašao iz takmičenja.

Maksimalno je posao u seriji odradio Traktor. Pobedom u Nižnjekamsku nad Neftehimikom 3:2 seriju je rešio u svoju korist 4:0 i plasirao se u polufinale Istoka. Metalurg je došao na prag prolaska u polufinale Istoka, pošto je u četvrtom mestu zabeležio i drugi brejk protiv Barisa. U Nur Sultanu slavio je 5:2 i poveo 3:1, tako da u Magnitogorsku u narednom meču ima prvu meč loptu.