CSKA slavio u armijskom derbiju

KHL 17. jan 202118:41 0 komentara
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

CSKA je u velikom derbiju KHL šampionata na domaćem terenu savladao SKA iz Sankt Peterburga 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) i učvrstio se na čelu Zapadne konferencije.

Moskovljani su poveli sredinom prve trećine preko Kanašanina Brendana Lejpsika. Prednost je pred kraj druge trećine duplirao Okulov iz situacije sa igračem više. Gosti su uneli neizvesnost kada su na startu poslednjih 20 minuta smanjili preko Galimova. Međutim, vrlo brzo je pogodio Andronov za konačnih 3:1 za CSKA.

Najbolji tim lige je i dalje Bars iz Kazanja. Tim iz Tatarstana bio je bolji od Nižnjeg Novgoroda 2:0. Otpor gostiju slomili su tek u poslednjoj trećini. Prvi je gol dao Petrov u 44. minutu, a konačan skor postavio je Kormije na praznu mrežu.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Baris Nur Sultan – Habarovsk 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), Jekaterinburg – Omsk 4:1 (0:1, 1:0, 3:0), Traktor Čeljabinsk – Jaroslavlj 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), Čeropovec – Dinamo Minsk 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 1:2 posle penal serije), Nižnjekamsk – Dinamo Riga 3:2 (3:0, 0:1, 0:1), Dinamo Moskva – Novosibirsk 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 2:3 posle penala).

Na tabeli Istočne konfrencije prvi je Bars sa 74 boda, ispred Omska sa 62 i Ufe sa 60. CSKA vodi na Zapadu sa 71, a prati ga SKA sa 62.