CSKA u produžetku slomio SKA

KHL 10. jan. 202119:11
Oleg Nikishin/Getty Images

U nedelju je u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odigrano sedam mečeva.

CSKA je slavio na gostovanju SKA u Sankt Peterburgu i to nakon produžetka rezultatom 3:2.

Ovo je bio treći duel dva armijska tima u ovoj sezoni i drugi koji je završen u dodatnih pet minuta. SKA je u prve dve trećine bio dominantna ekipa, a najraspoloženiji je bio bivši igrač moskovskog tima Andrej Kuzmenko koji je doveo SKA u vođstvo.

Nije dugo trajala prednost domaćina, jer je Artjom Sergejev poravnao rezultat.

Ponovo u glavnoj ulozi za SKA 24-godišnji Kuzmenko se sjajno snalazi i dovodi ekipu Valerija Bragina do novog vođstva.

Očekivalo se da se rezultatski suficit za SKA i uveća, ali u nastavku domaći nisu uspeli da iskoriste igrača više čak u tri navrata.

U poslednjih 20 minuta, CSKA je bio bolja ekipa da bi rezultat ponovo bio izjednačen nakon preciznog udarca Ivana Telegina.

To je bio i konačan rezultat posle 60 minuta igre, da bi u produžetku jedan od najboljih igrača CSKA Konstantin Okulov rešio utakmicu odličnim potezom.

Posle ovog meča, CSKA ostaje na prvom mestu Zapada sa dva boda manje, ali i utakmicom manje u odnosu na ukupno vodeći AK Bars. SKA je uprkos porazu jednim bodom iz ove utakmice ostao druga ekipa Zapada.

Naredni meč iz KHL pratimo na Sport Klubu već u ponedeljak, sataju se Avtomobilist i Jokerit (15 časova, SK3).