Dinamo razbio Armiju

KHL 27. jan 202120:45 0 komentara
KHL
SK

U velikom moskovskom derbiju Dinamo je ubedljivo savladao CSKA 4:1. Pobede su još zabeležili SKA, Lokomotiva, Torpedo, Jokerit i Avangard.

Bez obzira na stanje na tabeli mečevi između Dinama i CSKA uvek privlače ogromnu pažnju. Policajci protiv Armejaca. A posebno u sezonu kakva je ova, kada obe ekipe igraju na vrhunskom nivou.

Ipak, činjenica da se CSKA ozbiljno izdvojio na prvom mestu Zapada očigledno je uticala da tonus pomalo opadne, što su hokejaši Dinama iskoristili i zabeležili ubedljiv trijumf. Rana faza meča odlučila je pobednika. To je bio klasičan blickrig u osmom minutu, jer je domaćin preko Sergejeva i Padžarvija u samo 15 sekundi postigao dva gola.

Na početku druge deonice postigli su Dinamovci i treći gol, ali je on poništen posle video provere. Novi gol usledio je tek četiri i po minuta pre kraja kada je Okulov smanjio na 2:1. Pojavila se nada za Armejce, krenuli su svim snagama da izjednače, ali time su ostavili prazan gol, što su iskoristili Šipačjov i Tarasov i postavili konačnih 4:1. CSKA je i pored poraza siguran na prvom mestu Zapada, sa obezbeđenim plej-ofom sa 75 bodova, dok jew Dinamo četvrti sa 65.

Prvi pratilac CSKA SKA zabeležio je pobedu od 4:1 protiv Severstalja i sada ima 68 bodova. A prvi pratilac Dinama za poziciju koja obezbeđuje prednost domaćeg terena u prvom kolu plej-ofa Jokerit takođe je pobedio Soči 3:2 i nalazi se na osam bodova od Dinama.

Ostali rezultati: Lokomotiva – Kunlun 3:2, Dinamo Minsk – Torpedo 1:3, Dinamo Riga – Avangard 1:2.