Dinamu veliki moskovski derbi

KHL 28. sep. 202121:27
Oleg Nikishin/Getty Images

Veliki moskovski derbi između Dinama i Spartaka bio je u centru pažnje ovog dana KHL šampionata. Čuveni Policajci slavili su 6:3.

Posle tihe prve trećine u kojoj nije bilo golova, pravi vatromet u drugih 20 minuta. Dinamo je dva puta dolazio u vođstvo golovima Šipačjova i Pedana, ali oba puta je Spartak uzvraćao preko Virtanena i Višnjevskog. Ali do kraja deonice Dinamo je ipak uspeo da dođe do novog vođstva, pošto je 23 sekunde pre kraja Raševski postigao gol za 3:2.

Na početku poslednjeg perioda Jefremov je povisio na 4:2. Poslednji trzaj gosti su imali na polovini trećine kada je Drozdov zatresao mrežu, ali samo minut kasnije Galijev vraća dva gola razlike – 5:3. Na kraju Raševski je tri minuta pre kraja zatvorio seriju golova i postavio konačnih 3:2.

Dinamo je očuvao prvo mesto Zapada bodovno poravnat sa Jokeritom, pošto obe ekipe imaju po 18 bodova, dok je Spartak peti sa šest bodova manje.

U drugom meču dana Kunlun je kod kuće savladao Admiral iz Vladivostoka 3:1.