Jokerit savladao CSKA u Moskvi

KHL 23. jan. 202117:33
Igor Šoban/Medveščak

Hokejaši Jokerita pobedili su CSKA u Moskvi sa 3:1 i zabeležili 25. trijumf ove sezone u KHL.

CSKA, koji je u prethodnoj rundi obezbedio mesto u plej-ofu, prekinuo je niz od tri uzastopne pobede.

Jokerit je poveo u petom minutu druge trećine, kada se Šreder upisao u strelce. Do kraja deonice Moskovljani su izjednačili preko Telegina.

Do novog vođstva gosti su došli u osmom minutu treće trećine, kada su ponovo iskoristili igrača više. Precizan je bio Hanikainen. Konačni rezultat postavio je Antila.

CSKA je prvi na tabeli Zapadne konferencije, dok je Jokerit na petom mestu.

Uzbudljiv meč odigrali su Baris i Vitjaz Podolsk. Ekipa iz Nur Sultana slavila je sa 5:4, a do pobede je došla tek posle produžetka. Odlučujući gol postigao je Bleker. Baris je posle četvrte uzasopne pobede na sedmom mestu na Istoku, dok je ekipa Podolska na osmoj poziciji na Zapadu.

Fantastičnom partijom u trećoj deonici, u kojoj je postigao četiri gola, Dinamo iz Moskve je došao do pobede nad Dinamom iz Rige 5:2. Moskovski klub je četvrti na Zapadu, dok je ekipa iz Rige na 11. poziciji u istoj konfreneciji.

Lokomotiva je u gostima pobedila Soči sa ubedljivih 5:1 i sada je treća na tabeli Zapadne konferencije. Soči je na pretposlednjoj, 10. poziciji.