Jokeritu pripala drama protiv SKA

KHL 15. okt. 202122:07
Igor Šoban/Medveščak

U derbiju zapadne konferencije Jokerit je kod kuće savladao SKA posle produžetka 5:4 i osamio se na čelu tabele.

Duel dve vodeće ekipe zapadne konferencije, ali i divizijskih rivala Jokerita i SKA potpuno je opravdao očekivanja. Čak devet golova, sjajna igra obe ekipe, ali na kraju domaćin je imao dovoljno sreće da oni budu ti koji će zatresti mrežu u produžetku. Junak finske ekipe bio je Sklenička koji je posle dva i po minuta u dodatnom vremenu zatresao mrežu.

Domaćin je tri puta vodio golovima Jensena, Turunena i Holma. Ali SKA je tri puta stizao golovima Robinsona, Kempainena i Ožiganova. A onda je Kuzmenko minut i 15 pre kraja treće trećine doneo prvo vođstvo gostima. Međutim, Jokerit je i na to imao odgovor. Na 37 sekundi pre kraja Šreder je doneo izjednačenje, ujedno i produžetak u kojem je Sklenička imao rolu junaka.

Jokerit je usamljen na prvom mestu Zapada sa 28 bodova, dva više od SKA.

Ostali rezultati: Avtomobilist – Salavat Julajev 4:3, Traktor – Soči 4:2, Torpedo – Amur 2:1, CSKA – Admiral 2:1, Kunlun – Baris 1:2.