Još jedan brejk SKA, finale Zapada na dohvat ruke

KHL 24. mar. 202120:39
KHL

Hokejaši SKA zabeležili su i drugu pobedu u Moskvi protiv Dinama u polufinalnoj seriji zapadne konferencije i poveli su 3:1 pred selidbu serije u Sankt Peterburg.

Dinamo je posle prve utakmice i brejka u Sankt Peterburgu najavio ozbiljnu kandidaturu za plasman u konferencijsko finale. Ali SKA je prebacio u brzinu više i došao do treće vezane pobede u seriji, druge u gostima.

Posle prve trećine u kojoj nije bilo golova, ali je bilo isključenja od ukupno 14 minuta (SKA devet minuta, Dinamo pet) Na isteku petog minuta druge deonice Tkačev koristi igrača više i dovodi SKA u vođstvo. Generalno, gosti su se odlično branili sa igračem manje, a imali su u drugoj deonici i situaciju sa dva igrača manje. Ali su zato surovo kažnjavali protivnička isključenja, pa su i drugi gol na isteku 35. minuta preko Kempanena postigli sa igračem više.

Mnogo mirnije, što se isključenja tiče, bilo je u trećoj trećini. A tri minuta pre kraja Švec-Rogovoj je postigao gol za 3:0 i sve je bilo rešeno. Dinamo je počasni gol postigao 71 sekund pre kraja, ali na kraju SKA je pobedio 3:1 i poveo istovetnim rezultatom i došao u situaciju da u narednom meču u Sankt Peterburgu pobedom obezbedi plasman u finale Zapada.

Mnogo neizvesnije deluje polufinalna serija Istoka između Avangarda i Metalurga. U četvrtom meču u Magnitogorsku Metalurg je razbio ekipu iz Omska 7:1 i izjednačio rezultat na 2:2. Peti meč igraće se u Omsku.