KHL: AK Bars preživeo Ufu i krenuo po četvrti Gagarinov kup

KHL 23. mar. 202119:04 > 21:101 komentar
KHL AK Bars
KHL Print Screen/SK

Hokejaši AK Barsa iz Kazanja prvi su finalisti Istočne konferencije Kontinentalne hokejaške lige pošto su dobili sva četiri meča u velikom Zelenom derbiju protiv ekipe Salavat Julajeva.

Očekivala se daleko izjednačeniji duel i velika borba, koja istina nije izostala, ali je AK Bars van svih prognoza ostvario sve četiri pobede u polufinalnoj seriji.

Nakon dva trijumfa na svom ledu u Kazanju od 4:1 i 2:1, hokejaši AK Barsa slavili su i na prvom gostovanju u Ufi sa 2:1 pred osam hiljada navijača.

Ponovo je domaćin imao maksimalnu podršku sa tribina, napadao je veći deo meča, ali je opet slavio gost. Ovog puta sa 3:2.

KHL AK Bars Salavat Julajev Zeleni derbi

Pobednik je mogao da se nasluti u finišu druge trećine kad su fantastični Petrov i Voronkov u rasponu od samo minut dva puta matirali odbranu Salavat Julajeva. Galijev je na startu poslednje trećine povećao vođstvo gostiju na 3:0, da bi se tek u finišu meča domaći tim razigrao. Postigao je dva gola, preko Finca Hartikainena i Kadejkina. Poslednjih tri minuta usledio je veliki pritisak hokejaša iz Ufe, ali su gosti iz Kazanja preživeli sve napade i ostvarili četvrtu pobedu u seriji.

AK Bars, trostruki osvajač Gagarinovog kupa, u finalu Istočne konferencije igraće protiv boljeg iz drugog polufinalnog duela Avangard – Metalurg.

U drugom meču dana ekipa Lokomotive pobedila je u Jaroslavlju CSKA iz Moskve sa 3:0 i izjednačila u seriji na 2:2.

Nakon 0:0 u prvoj trećini, ubedljivu pobedu domaćem timu doneli su Iljenko u 36, Finac Pulkinen u 37. sa igračem više i Korškov u poslednjem 60. minutu meča na prazan gol.

Peti meč na programu je 25. marta u Moskvi.