KHL: Armejci u produžetku dobili Jokerit

KHL 3. jan. 202117:591 komentar
Oleg Nikishin/Getty Images

Hokejaši moskovskog CSKA pobedili su Jokerit kod kuće u okviru KHL posle produžetka 5:4. Odlučujući gol na meču u glavnom gradu Rusije postigao je Svetlakov u drugom minutu dodatnog perioda.

Prethodno je viđen izuzetno zanimljiv okršaj. Jokerit je poveo preko Šrudera u osmom minutu, ali su domaći izjednačili golom Šalunova u 17.

Novu prednost Jokeritu doneo je O’Nil u 24, pre nego što su usledila tri pogotka CSKA – Svetlakov u 27, Dalbek u 29. i Sorkin u 33.

Imali su Armejci tada vođstvo od 4:2, delovalo je da će rutinski privesti posao kraju, međutim, Jokerit je uspeo da izbori produžetak zahvaljujući Luvu u 49. i Šruderu u 52.

CSKA je lider zapadne konferencije sa 62 boda. Jokerit je šest sa 46.

U ostalim mečevima, Salavat Julaev – Avtomobilist 1:0, Neftehimik – Sibir 3:0, Soči – Torpedo 2:5, Lokomotiva – Vitjaz 7:1, Dinamo Minsk – Avangard 5:4.