KHL: Avtomobilist do pobede posle penala

KHL 21. feb. 202116:57
Print screen/SK

Avtomobilist iz Jekaterinruga ostvario je težak trijumf u KHL šampionatu. Posle penala savladali su Soči 4:3, jednu od najslabijih ekipa u ligi.

Domaći su odlično počeli. Posle prve trećine imali su dva gola viška. Pogodili su Makejev i veteran Paša Dacjuk. Druga je prošla mirno bez promene skora na semaforu. U petom minut poslednje deonice skor je smanjio Šmeljov.

povezane vesti

Prava drama se odigrala u poslednjem minutu. Prvo je na 43 sekunde pre kraja Rudenkov izjednačio rezultat. Makejev drugim golom dovodi domaće u vođstvo na 23 sekunde pre kraja. I onda u bukvalno poslednjoj sekundi Miščenko pogađa za izjednačenje i meč je otišao u produžetak.

Nije bilo golova u dodatnih pet minuta i pristupilo se izvođenju penala. Samo je pogodio Bočarov za konačan trijumf domaćina.

U drugom meču dana Novosibirsk je na gostovanju dobio Baris Nur Sultan 5:1 (0:0, 3:0, 2:1). U pobedničkom timu precizni su bili Ušenov dva puta,  a po jednom Sajucov, Li i Romancev. Počasni gol za domaće delo je Mihalisa.