KHL: Belorusi slavili u Moskvi, Metalurg bolji od SKA

KHL 3. dec. 202020:10
KHL
SK

U četvrtak je odigrano osam mečeva u okviru KHL šampionata. Metalurg je bio uspešniji od ekipe Ska, dok Dinamo iz Minska savladao CSKA u Moskvi.

Metalurg je u Magnitogorsku savladao ekipu SKA nakon preokreta, a rezultat je bio 2:1. U prvoj trećini golova nije bilo, da bi pred kraj druge deonice ekipa iz Sankt Peterburga došla do prednosti.

Nakon dodavanja Tkačova, u strelce se upisao Igor Ožiganov. Međutim, totalni preokret domaće ekipe usledio je u poslednjih 20 minuta. Sredinom trećine rezultat je poravnao Sergej Plotnikov. Kada je sve u Magnitogorsku mirisalo na produžetke, gol za pobedu postigao je Artjom Zemčjonok, na dodavanje strelca prvog gola Plotnikova. Nakon ove pobede Metalurg zauzima petu poziciju Istočne konferencije, dok je SKA sada drugi na Zapadu.

Hokejaši Dinama iz Minska iznenadili su u Moskvi favorizovni CSKA i došli do trijumfa rezultatom 4:2. Belorusi su tokom leta uložili dosta u formiranje nove ekipe, koja se sa pravom nalazi u gornjem domu Zapadne konferencije i sva je prilika da će prvi put biti učesnici plej-ofa. Iako su igrali bez Roba Klinhamera i Fransisa Parea gosti su demonstrilali odličan hokej i potpuno zasluženo pobedili čuvene ,,Armejce”.

Dinamo je ključnu prednost stekao nakon prvih 30 minuta, kada je vodio sa 3:0. Mrežu domaćin načeo je Kirlil Voronjin u trećem minutu, Šejn Prins je povisio na 2:0 u 29, a samo tridesetak sekundi kasnije u strelce se upisao i Stepan Falkovski.

Tračak nade za domaće ukazao se u poslednjem minutu druge trećine kada je Artjem Blaževski udarcem sa plave linije iznendadio Dominika Furha. U trećem periodu CSKA je bio mnogo bolji rival, konstantno je opsedao mrežu češkog golmana, a taj trud se isplatio kada je maksim Šalunov smanjio na 3:2.

Nešto kasnije Andronov je pogodio stativu, Moskvljani su propustili dve situacije sa igračem više, a na kraju su pokušali sa veštačim paver plejom kada je umesto gomalna ušao šesti igrač. To se Moskovljanima nije isplatilo pošto je u poslednjim momentima Brandon Kozun postavio konačnih 4:2.