hokej na ledu
Shutterstock, Inc

U ponedeljak je odigrano devet mečeva u okviru Kontinentalne hokejaške lige.

U derbiju Moskve Dinamo je kao gost razbio Spartak i slavio rezultatom 6:0.

Tri gola za veliku pobedu Dinama postigao je Dmitri Jaški, a po jednom su se u strelce upisali Andrej Mirnov, Mihail Čajkovski i Vadim Šipačjov.

U jednom od najzanimljivijih susreta dana između Salavat Julajeva i Metalurga iz Magnitogorska viđena su po četiri pogotka na obe strane (od toga dva poništena), pa je domaćin u svojoj Ufa Areni slavio nakon 60 minuta rezultatom 4:2.

Domaći su odlično startovali i nakon svega osam minuta igre u prvom periodu Salavat je već vodio rezultatom 2:0. Prvi pogodak delo je Džefa Pleta koji je samo 86 sekundi po startu meča, a defanzivac Mihail Naumenkov duplirao je prednost. Gosti su nakon 14 minuta igre, preko Andreja Čibisova prepolovili zaostatak.

Dominacija Metalurga se nastavila i u drugoj trećini kada su preko Bogdana Potehina u potpunosti anulirali prednost domaćih. U drugom periodu je viđen još jedan pogodak koji je postigao Denis Rasmusen ali je, nakon uloženog čelindža trenera Lamse, poništen.

U trećoj trećini viđeno je još 3 gola, jedan poništen za goste i dva regularna za domaće, koje su postigli Vladimir Žarkov i Aleksander Kadejkin.