KHL: Preokret Metalurga

KHL 7. feb. 202118:39
Print screen/SK

Metalurg iz Magnitogorska, dvostruki šampion u KHL šampionatu, posle preokreta je savladao Baris iz Nur Sultana 3:2.

U prvih 20 minuta nije viđen nijedan gol. Na startu drugog dela Plotnjikov dovodi Metalurg u vođstvo od 1:0. Međutim, Varone sa dve gola okreće rezultat i tim iz Kazahstana u poslednji period ulazi sa golom viška.

povezane vesti

Nisu domaći gubili prisebnost. Plotnjikov je ponovo precizan u sedmom minutu poslednjeg dela za izjednačenje. Trijumf domaćima je doneo Kulemin na 11 minuta pre kraja, posle asistencije Pašanina i Rasmusena.

Metalurg je treći na Istoku, iza Kazanja i Omska, dok je Baris na osmom mestu. Obe ekipe su praktično obezbedile učešće u plej ofu.

Istim rezultatom je SKA iz Sankt Peterburga dobio finski Džokerit. Gosti iz Helsinikija su preko Hanikainena poveli u prvoj trećini. Pred kraj drugih 20 minuta izjednačio je Podkolzin. Pojačao je SKA i na startu poslednje trećine preko Kuzmenka i Burdasova obezbedio trijumf. Poraz Finaca je ublažio Grent.

SKA je trenutno drugi tim Zapadne konferencije iza CSKA, dok je Jokerit u zoni plej ofa, jer je na petom mestu.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: UFA – Habarovsk 4:0 (1:0, 3:0, 0:0), Traktor –CSKA 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 2:3), Kunlun – Podolsk 4:5 (1:1, 2:3, 1:1), Omsk – Niznekamsk 4:2 (1:1, 2:0, 1:1), Soči – Dinamo Minsk 3:4 (1:0, 1:2, 1:2), Čeropovec – Dinamo Moskva 2:5 (0:1, 1:2, 1:2), Dinamo Riga – Spartak Moskva 1:2 (0:1, 0:0, 1:1).