KHL: SKA pobedom pretekao Lokomotivu

KHL 4. feb. 202120:18
KHL
SK

U derbiju dana u KHL, hokejaši SKA su na svom terenu posle produžetka savladali ekipu Lokomotive iz Jaroslavlja rezultatom 3:2.

Gosti su poveli u 15. minutu golom Jegora Korškova koji je zatresao mrežu 16. put u sezoni. Domaći su izjednačili u drugoj trećini, tačnije u 36. minutu, a strelac je bio Malte Stronval, pojačanje iz Sočija.

U trećoj trećini je viđena najveća borba, domaći su supeli da preokrenu 13. golom Jonasa Kempainena, ali je ekipa Lokomotive samo dva minuta kasnije stigla do izjednačenja zahvaljujući Arturu Kajumovu.

To je bio konačan rezultat posle 60 minuta, pa se igrao produžetak u kome je spretnija i srećnija ekipa bila SKA koja je iskoristila „powerplay“ situaciju i pobedila golom Andreja Kuzmenka.

Ovom pobedom, SKA je preskočio po broju poena ekipu iz Jarosvlavlja i sada imaju bod više na tabeli Zapada. U drugom duelu dana, Salavat Julajev je posle penala bio bolji od Dinama iz Rige sa 5:4.

U petak od 15h možete gledati veliki derbi Istočne konferencije između Metalurg – AK Barsa, direktno na SK 1.