Maksimalan Salavat, Jokerit nastavio seriju

KHL 18. sep. 202119:24
Igor Šoban/Medveščak

Odigrano je sedam mečeva subotnjeg programa KHL šampionata. Pobede su zabeležili Salavat Julajev, Jokerit, Metalurg, Traktor, Neftehimik, Ak Bars i Lokomotiva.

Pored moskovskog Dinama jedina ekipa sa maksimalnim učinkom je Salavat Julajev. Ekipa iz Ufe došla je i do sedme pobede iz isto toliko mečeva i svih sedam je ostvareno u predviđenih 60 minuta. Ovog puta dovoljan je bio i minimalan trijumf nad Dinamom iz Minska a jedini gol postigao je u 33. minutu Granlund Mar.

Seriju pobeda nastavio je Jokerit, koji je ostvario i šestu uzastopnu pobedu, posle dva startna poraza. Ovog puta u Finskoj je savladan Baris iz Nur Sultana 3:2 posle boljeg izvođenja penala. Poveli su gosti preko Mihalisa, a onda je Jokerit napravio preokret golovima Jensena. Ipak, na 2:2 izjednačio je Fratin i izborio produžetak i penale. Na kraju jedina dva penala pogodili su Jensen i Džoensu, tako da je Jokerit na kraju odneo novu pobedu.

Ostali rezultati: Amur – Metalurg 2:6, Traktor – Kunlun 4:1, Neftehimik – Vitjaz 5:2, Lokomotiva – Torpedo 4:3, Ak Bars – Soči 1:0.