Metalurg slavio posle preokreta u Sočiju

KHL 23. okt. 202119:12
Metalurg Magnitogorsk
Pavel Lisitsyn / Sputnik

Hokejaši Metalurga zabeležili su pobedu u Sočiju 3:2 posle boljeg izvođenja penala.

Lider Istoka došao je u Soči kao veliki favorit, ali umalo da se provede kao bos po trnju. Domaći tim je posle mnogo bolje igre u prve dve trećine došao do vođstva 2:0 golovima Šena i Miščenka.

Međutim, Metalurg je pokazao zašto se sa pravom smatra jednim od najozbiljnijih kandidata za trofej. Samo dva i po minuta bila su mu dovoljna da postigne da pogotka i izjednači. Oba je postigao kanadski internacionalac Filip Malet u 50. i 52. minutu.

Posle predviđenih 60 minuta bilo je 2:2, a kako ni posle produžetka nije bilo golova odluka je pala izvođenjem penala. Na kraju gosti su bili sigurniji i pobedili 3:2.

Metalurg je lider Istoka sa 38 bodova, dva više od Traktora, dok je Soči 12. poslednji na Zapadu sa svega 14 bodova.etalurga zabeležili su pobedu u gostima protiv Sočija 3:2 posle boljeg izvođenja penala.