Minimalac Armejaca u boju za Moksvu, Traktor okrenuo 1:3

KHL 11. okt. 202121:11
CSKA Moskva
Ennio Leanza/Keystone via AP

Hokejaši CSKA zabeležili su pobedu u gradskom derbiju protiv Spartaka minimalnim rezultatom. Veliki preokret Traktora u Vladivostoku.

Jedini gol u moskovskom derbiju postigao je Plotnikov, 51 sekund pre kraja prve trećine. U preostalih 40 minuta nije bilo golova, tako da su Armejci došli do druge ovosezonske pobede nad velikim rivalom.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Vladivostoku. Admiral je furiozno krenuo i posle prve trećine vodio 2:0 protiv Traktora golovima Ševčenka i Lugina. Smanjio je na 2:1 Abramov, ali je Lugin drugim golom na polovini druge trećine vratio dva gola prednosti za domaćina.

A onda veliki preokret. Ekipa iz Čeljabinska uspeva u poslednjih pet minuta meča da se spase gotovo sigurnog poraza. Jarulin u 56. minutu i Sedlak 55 sekundi pre kraja postižu golove za 3:3. Meč je na kraju rešen posle penala, a gosti su golovima Abramova i Pukinena slavili 2:1.

Ostali rezultati: Metalurg – Soči 3:1, Torpedo – Severstalj 2:3, Avangard – Avtomobilist 3:1, Lokomotiva – Dinamo Moskva 3:1.