Minimalac Avangarda, vatromet u Sočiju

KHL 20. okt 202121:58 0 komentara
Xinhua

Odigrana su dva meča KHL šampionata. Avangard je minimalnim rezultatom slavio u Nižnjem Novgorodu protiv Torpeda, dok je Avtomobilst u sjajnom meču uz 13 golova posle produžetka bio bolji od Sočija 7:6.

Fenomenalan meč viđen je u Sočiju. Domaćin je već posle pet i po minuta vodio 2:0 golovima Alijeva i Marčenka. Međutim, usledio je još brži odgovor gostiju. Za samo dva i po minuta Ovčinikov i Blaker donose izjednačenje. Međutim, do kraja prve trećine Garajev donosi novo vođstvo Sočiju, koji na prvi odmor odlazi sa prednošću 3:2.

Ali posle samo 50 sekundi od početka druge deonice Šumakov donosi novo izjednačenje. A svega tri minuta kasnije i preokret u režiji Gurkina i vođstvo Avtomobilista 4:3. Usledio je novi preokret. Garajevi u 31. i Glotov u 36. minutu donose novo vođstvo domaćinu 5:4. Ipak, ni to nije bilo sve u drugoj trećini, pošto je Kormije 18 sekundi pre kraja doneo novo izjednačenje – 5:5.

U trećoj trećini obe ekipe postigle su „samo“ po gol. Kripunov je u 48. minutu doneo novo vođstvo Avtomobilistu 6:5, ali je pet i po minuta pre kraja predviđenih sat vremena Glotov doneo izjednačenje i produžetak. Šumakov je u petom minutu produžetka postigao gol odluke i doneo pobedu ekipi iz Jekaterinburga.

Za razliku od meča u Sočiju u Nižnjem Novgorodu viđen je samo jedan gol. I ovog puta su gosti odneli pobedu, a Avangardu je trijumf doneo Gritsjuk u 31. minutu.