Preokret Spartaka u Omsku, Baris u naletu

KHL 26. dec. 202019:53
KHL
SK

U fantastičnom meču u Omsku moskovski Spartak je posle produžetka savladao Avangard 3:2. Baris iz Nur Sultana nastavlja da niže pobede.

Kako je izgledala prva trećina u Omsku, malo ko je mogao da veruje da će Avangard ispustiti ovu utakmicu. Poveo je već u sedmom minutu golom Jakupova, a 11 minuta kasnije Hohlačjov je duplirao prednost. Ali u drugoj deonici Moskovljani su pojačali odbranu i krenuli i oni da prete. U 33. minutu Serikov je prepolovio zaostatak, a Hanzl je iskoristio igrača više samo devet sekundi pre kraja druge deonice i na taj način potpuno poravnao rezultat.

U trećoj trećini Avangard je imao čak osam minuta igrača više, ali i Spartak je imao jednu takvu situaciju, ali gola nije bilo i igrao se produžetak. Ali samo 41 sekund, pošto je Hanzl asistirao Radilu za veliku pobedu Spartaka, koji je gubio 2:0 posle prvih 20 minuta. Posle ove pobede Spartak je šesti na Zapadu sa 44 boda, dok je Avangard drugi na Istoku sa 52 boda.

Baris je nastavio da niže pobede. Protiv Amura došao je do pete uzastopne 5:2. Kazahstanac Valk zabeležio je tri poena (gol i dve asistencije) a Lilja je dva puta zatresao mrežu. Baris je osmi na Istoku sa 43 boda, dok je Amur 10. sa 31.

Ostali rezultati: Sibir – Salavat Julajev 1:3, Avtomobilist – Neftehimik 3:0, Dinamo Moskva – SKA 2:1, Dinamo Minsk – Dinamo Riga 3:2, Kunlun – Traktor 4:3, Jokerit – Severstalj 4:3.