Preokret u KHL: Traktor nije zaribao u Sibiru

KHL 11. dec 202113:58 > 14:02 0 komentara
Traktor Chelyabinsk s players celebrate a goal during the 2020-2021 Kontinental Hockey League KHL Ice hockey, Eishockey
Xinhua via Guliver

Hokejaši Traktora pobedili su kao gosti u Novosibirsku ekipu Sibira sa 4:2 u jedinom meču subotnjeg programa u okviru Kontinentalne hokejaške lige.

Franšiza iz Čeljabinska je i dalje jedan od lidera u Istočnoj konferenciji i ova pobeda došla im je kao melem na ranu nakon što su u sredu doživeli razočaravajući poraz 0:2 od ekipe SKA.

Sibir je dočekao Traktor posle pobede nad Neftehimikom u sredu kad je započeo seriju od osam utakmica kod kuće u želji da obezbedi što više bodova u odnosu na rivale u konferenciji za plasman u plej-of.

Dobro su domaći hokejaši počeli meč. Dobili su prvu trećinu sa 1:0, zatim poveli i sa 2:1, međutim u odlučujućem delu meča Traktor je podmazao mašinu i taj period igre dobio sa ubedljiv 3:0 za veliki preokret i konačan rezultat 4:2.

Domaći hokejaši dobili su prvu trećinu golom Pjanova u 15. minutu. Izjednačio je Abramov u sedmom minutu druge trećeni, a novu prednost Sibiru doneo je Jokipaka u trenutku kad je njegov tim imao igrača više na ledu – 2:1. Međutim, u trećem periodu igre golove za Traktor postigli su Potapov, Bailen i Hika.

Na ovom susretu napadač Traktora Finac Temu Pulkinen odigrao je jubilarnu 200. utakmicu u KHL ligi.

Traktor i dalje juri ekipu Magnitogorska koja vodi u Istočnoj konferenciji. Istina, nakon ove pobede oba tima imaju po 57 bodova, ali hokejaši iz Čeljabinska imaju čak tri utakmice više odigrane. Sibir je šesti sa 44 boda.