SKA i Avangard duplirali prednost u seriji

KHL 4. mar. 202120:07
Oleg Nikishin/Getty Images

Hokejaši SKA iz Sankt Peterburga pobedili su Dinamo Minsk na svom ledu u prvoj utakmici osmine finala plej-ofa KHL rezultatom 6:4 i došli do vođstva u seriji od 2:0.

SKA je slavio pogocima u poslednjih desetak minuta meča, pošto je prethodo viđena izuzetno zanimljiva borba.

Kempainen u drugom, Ketov u 11. i 19, Morozov u 15, Burdasov u 54. i Podkolzin u 59. minutu pogađali su gol beloruskog tima, za koje su strelci bili Prins u 16, Kozun 18, Usov u 46. i Menel u 53. minutu. Naredni meč igra se šestog marta u Minsku.

Avangard je sa 4:3 dobio Avtomobilist kod kuće i stekao 2:0 u seriji.

Baris Nur Sultan je dobio Metalurg u Magnitogorsku sa 2:1 posle produžetka i poravnao na 1:1 u seriji. Do izjednačenja je stigao i Severstalj, pošto je sa 5:2 savladao Dinamo u Moskvi.