SKA i Avangard stigli do izjednačenja u seriji

KHL 20. mar 202118:20 0 komentara
REUTERS/Sergei Karpukhin

Hokejaši SKA pobedili su Dinamo iz Moskve na svom ledu u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa Kontinentalne hokejaške lige i izjednačili na 1:1 u seriji. U drugom meču dana, posle produžetaka Avangard je savladao Metalurg i došao do izjednačenja u seriji.

SKA je do pobede u drugom meču slavio minimalnim rezultatom i to nakon što je do gola došao dva minuta pre kraja treće trećine.

Strelac je bio Kiril Marčenko u situaciji sa igračem više.

U ovom meču je na golu tima iz Sankt Peterburga ponovo bio švedski goloman Magnus Helberg koga nije bilo u prvoj utakmici serije.

Treći meč serije igra se za dva dana.

U drugom duelu do pobede je, u produžetku, došao Avangard koji je rezultatom 2:1 savladao Metalurg za izjednačenje u seriji 1:1.

Nije bilo golova u prvoj trećini, ali smo dva videli u drugoj. Pove je Avangard u 13. minutu golom Šaripjanzova, a samo 23 sekunde kasnije Karpov je pogodio za 1:1.

U drugom minutu treće deonice Avangardu je poništen gol, a kako su mreže do kraja mirovale sve je rešeno u produžetku koji je trajao 14 minuta kada je gol za pobedu postigao Tolčinski.