SKA i CSKA sigurni protiv timova koji se bore za plej-of

KHL 16. feb 202120:03 0 komentara
Print screen/SK

SKA iz Sankt Peterburga je ostvario pobedu u Kontinenatlnoj hokejaškoj ligi protiv Spartaka 3:1, dok je istim rezultatom najveći rival ekipe SKA, CSKA slavio protiv Vitjaza. Tim iz Podolska je baš Spartakov konkurent u borbi za osmo mesto na Zapadu i poziciju u plej-ofu.

SKA je apsolutno opravdao ulogu favorita protiv Spartaka, a već je posle pet i po minuta domaći tim vodio. Strelac je bio Stromvol, a imao je Spartak čak dva pauer pleja do kraja trećine koje nije iskoristio. SKA je svoje vođstvo uvećao u 14. minutu nastavka kada je Hafizulin dao gol za 2:0. Do kraja se Spartak trudio, ali je razlika u kvalitetu bila evidentnta i SKA je došao i do trećeg gola preko Stormvala. U samoj završnici je Spartak smanjio na 2:1 kada je Višnevski bio strelac ali to je bio tek počasni gol za Moskovljane.

Moskovljani, ali oni koji igraju za CSKA su imali mnoog bolji meč protiv Vitjaza. Slavili su takođe 3:1 golovima Loktionova, Gilmura i Andronova, dok je jedini pogodak za Vitjaz dao Borodkin u 11. minutu prve trećine kada je izjednačio na 1:1.

Trećeplasirani tim Zapada Dinamo iz Moskve je slavio prtotiv Dinama iz Minska 6:4. Vodili su Moskovljani 5:2 posle 40 minuta tako da ih gol beloruske ekipe sredinom treće trećine nije mnogo zabrinuo. Dinamo je odmah dao gol za 6:3 i time su završili maltene ovaj duel.

Lokomotiva iz Jaroslavlja je dobila Sevestral iz Čerepoveca 3:2, Metalurg je izgubio od Traktora 4:3 u Čeljabinsku posle produžetka, dok je Kunlun bio bolji od Sočija 4:2. Baris je dobio Avangard 3:2, Sibir je bio uspešniji od Neftehimika 2:1, a Amur je u prvom meču dana dobio Avtomobilist 2:1.