SKA ispustio 3:1, ali ipak dobio armijski derbi

KHL 22. dec. 202020:21
Anna Sergeeva/Getty Images

U velikom derbiju KHL šampionata u Sankt Peterburgu sastali su se armijski rivali SKA i CSKA. Domaćin je posle dosta uzbuđenja slavio posle boljeg izvođenja penala 4:3.

Posle prve trećine u kojoj su obe ekipe postigle po gol i druge u kojoj su mreže mirovale, pravi vatromet viđen je u trećoj deonici. SKA je golovima Morozova i Marčenka pet minuta pre kraja vodio 3:1. CSKA je uspeo da smanji na 3:2 golom Okulova minut i po pre kraja, a samo 35 sekundi kasnije Šalunov donosi izjednačenje.

Odluka je pala posle penala, a tu su domaći bili mnogo precizniji. Pogodili su tri penala, naspram samo jednog gostiju i na kraju došli do trijumfa i revanširali se velikom rivalu za poraz iz oktobra. Ipak, ovaj poraz nije uzdrmao lidersku poziciju Moskovljana na Zapadu, koji imaju 60 bodova, sedam više od ekipe iz Sankt Peterburga.

Ostali rezultati: Sibir – Amur 3:2, Avtomobolist – Traktor 2:3, Salavat Julajev – Dinamo Minsk 8:3, Lokomotiva – Severstal 1:4, Dinamo Moskva – Jokerit 4:0, Spartak – Ak Bars 0:3.