SKA slavio u Moskvi i poveo protiv Dinama 2:1

KHL 22. mar. 202120:21
KHL
SK

Zahuktalo se u polufinalnoj seriji Zapada između SKA i moskovskog Dinama. Posle pobede u prvom meču u Sankt Peterburgu i velikog brejka, Dinamo je pretrpeo dva poraza i ponovo prepustio prednost domaćeg terena velikom rivalu.

Pre serije protiv SKA Moskovljani su bili u seriji od tri plej-of pobede i u velikom naletu. A onda su slavili u prvom meču u gostima i šampionski snovi su se podgrejali.

Međutim, SKA je prvo izjednačio, a onda u fantastičnom trećem duelu, posle produžetka došao do pobede 3:2 i do prednosti u seriji 2:1. Ovo je inače prvi put da je Dinamo pretrpeo dva vezana poraza još od 21. januara.

SKA je silovito krenuo i već na početku petog minuta poveo golom Podkolzina. Po receptu iz prve, krenula je i druga trećina. Ovog puta u sedmom minutu druge deonice Burdasov je postigao gol i povisio vođstvo gostiju na 2:0. Međutim, Dinamo se nije predao. Do kraja druge trećine je smanjio preko Jaškina, a onda i na samom početku treće Igumnov je doneo izjednačenje. Posle predviđenih sat vremena bilo je 2:2 i morao je da se igra produžetak. A u njemu Kamenjev je u trećem minutu postigao pobedonosni gol i doneo preokret u seriji. Naredni meč igra se u sredu takođe u Moskvi.

U trećem meču polufinala Istoka Avangard je takođe vratio brejk. On je u Magnitogorsku protiv Metalurga slavio 3:0 i poveo 2:1. Sledeći meč igra se takođe u sredu takođe u Magnitogorsku.