KHL 12. dec 202019:05
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

Dva duela odigrana su u subotu u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi. Trijumfalno su dan završili CSKA i SKA.

CSKA je na svom ledu u Moskvi rezultatom 3:2 nadigrao Lokomotivu iz Jarolsavlja.

Posle samo 140 sekundi igre Sorokin je poslao pak u mrežu gostiju, ali je u 15. minutu Aleksejev doneo Lokomotivi izjednačenje. Drugu trećinu je u svoju korist rešio domaćin zahvaljujući golu Mamina u situaciji sa igračem više.

Na dva gola prednosti Moskovljani su otišli na startu treće deonice pogotkom Karnaukova, a konačan rezultat postavio je Kraskovski četiri minuta pre kraja.

SKA je kao gost slavio protiv Dinama u Rigi 4:1.

Furiozno je SKA ušao u meč i prvu trećinu rešio u svoju korist rezultatom 3:0. Golove su redom postigli Ožinjakov, Tkačev i Trenin. Nakon druge deonice bilo je 4:0, a gol za goste postigao je i Kuzmenko.

U poslednjoj trećini gosti su bili izrazito agresivni, imali su četiri isključenja, a prvo su iskoristili domaći da postignu počasni gol preko Džirkalsa, ali više od toga nisu mogli.