Slavlje Avtomobilista u Sankt Peterburgu, šestica Traktora

KHL 8. sep. 202121:01
Print screen/SK

Odigrano je šest susreta KHL šampionata. U jednom od derbija dana Avtomobilist je u gostima slavio protiv SKA 4:2. Najubedljiviju pobedu ostvario je Traktor iz Čeljabinska protiv Dinama u Rigi 6:1.

SKA je bio u zaostatku od 11. minuta. Tada je Makejev doveo goste iz Jekaterinburga u vođstvo, a duplirao ga je Maček pet minuta kasnije. Na 3:0 povisio je Da Kosta u 25. minutu. Uspeo je domaćin da uhvati priključak golovima Handemarka samo tri minuta kasnije i Burdasova u petom minutu treće trećine i smanji na 3:2. Ipak, Spuner je u 50. minutu ponovo doneo dva gola razlike i doneo pobedu Avtomobilistu. Ujedno prvu za ekipu iz Jekaterinburga, dok je SKA zabeležio tek prvi poraz.

Najubedljiviju pobedu zabeležio je Traktor iz Čeljabinska u Rigi protiv Dinama 6:1. Ubedljiv je bio i moskovski Dinamo kod kuće protiv Avangarda 5:2. CSKA je u jednom od derbija savladao kao gost posle produžetka Ak Bars u Kazanju 2:1. U ostalim mečevima Baris – Amur 3:2, Severstalj – Admiral 3:2 posle produžetka.