Spartak slavio u Kazanju

KHL 20. feb 202120:48 0 komentara
KHL
SK

Hokejaši moskovskog Spartaka grčevito se bore za plasman u plej-of KHL šampionata. Važan korak ka tom cilju je pobeda na ledu jednog od najvećih favorita za trofej Gagarina Ak Barsa.

Domaći Ak Bars je bolje počeo meč i prvi stigao do gola. U šestom minutu Da Kosta je zatresao mrežu. Potom golova nije bilo sve do treće trećine, a tada je strelac dva minuta i 11 sekundi od početka odlučujućeg perioda bio Vikstrend u situaciji sa igračem više.

Spartak je konačno stigao do gola u 51. minutu, a strelac je bio Nikoncev u situaciji sa igračem više. Ali u 58. minutu Moskovljani dolaze do izjednačenja preko Hanzla. Morao je da se igra produžetak, a na isteku trećeg minuta Rilov postiže gol za potpuni preokret i veliku pobedu Spartaka.

Posle ove pobede Spartak zauzima osmu poziciju, poslednju koja vodi u plej-of Zapada sa 60 bodova, tri više od Vitjaza. Ak Bars je odavno obezbedio plej-of, a još je na prvom mestu Istoka sa 87 bodova, pet više od Avangarda.

Ostali rezultati: Amur – Neftehimik 3:0, Jokerit – Dinamo Moskva 4:5, Salavat Julajev – Kunlun 5:4, Dinamo Minsk – Traktor 3:2, Torpedo – Avangard 2:3, CSKA – Dinamo Riga 1:4, Lokomotiva – SKA 2:1.