Spartak srušio lidera, Dinamo bolji od Salavat Julajeva

KHL 20. nov 202118:17
KHL
SK

Hokejaši moskovskog Spartaka slavili su u gostima protiv lidera zapadne konferencije Jokerita 4:2. U jednom od derbija Dinamo je u Moskvi savladao Salavat Julajev 3:1.

Jokerit je mnogo bolje počeo i potpuno nadigrao goste u prvih 20 minuta. Prvu trećinu finski tim dobio je 2:0, a strelci su bili O’Nil u petom i Antila u 12. minutu. Čak je u većem delu druge trećine delovalo da se ništa značajno neće promeniti, ali je 46 sekundi pre kraja Avcin zatresao mrežu i smanjio na 2:1 za Jokerit.

A onda u poslednjih 20 minuta situacija se obrnula za 180 stepeni. Već u četvrtom minutu Jerabek je doneo izjednačenje. A onda potpuni preokret u režiji Drozdoa, koji je zatresao mrežu tri minuta pre kraja. Na kraju Ponomarjov je 67 sekundi pre kraja pogodio prazan gol i postavio konačan rezultat.

U drugom derbiju dana Dinamo je u Moskvi savladao Salavat Julajev 3:1. Ponovo se odigrao preokret. Posle prve četvrtine bilo je 0:1 a strelac je bio Tihonov. A onda su redom Raševski, Sergejev i Šipačjov postizali golove i doneli novu pobedu Dinamu.

Ostali rezultati: Severstalj – Baris 3:4, Torpedo – Ak Bars 2:3, Vitjaz – Kunlu 2:3.