U najboljem meču sezone Avangard izjednačio u seriji

KHL 24. apr. 202119:06 > 19:081 komentar
Avangard
Printscreen

U finalnoj seriji, konačnom obračunu za Gagarinov trofej, Avangard se izjednačio sa CSKA. U seriji je sada 2:2. Titulu će osvojiti ekipa koja prva dođe do četiri pobede.

U fantastičnom meču Avangard slavio 4:3 nakon produžetka i to nakon što je gubio 2:0, a Moskovljani do produžetka došao u poslednjoj sekundi utakmice.

Nakon prve trećine, golovima Slepiševa i Mamina, CSKA je vodio sa 2:0. Avangard je u 12. minutu promašio penal.

Najt je na početku drugog perioda smanjio na 2:1, a nakon tri minuta igre u trećem delu meča Kostin je pogodio za izjednačenje.

Na nešto više od četiri minuta do kraja meča činilo se da je Avangard napravio potpuni preokret – za 3:2 je pogodio Šaripzjanov.

Ali, nije to bio kraj možda i najbolje utakmice ove sezone. Met Robinson je bukvalno u poslednjoj sekundi, u situaciji sa igračem više, igrom šest na četiri, bez golmana, pogodio za 3:3 i produžetak.

Robinson je igrač koji dobro zna kako se osvaja Gagarinov trofej – dva puta je bio šampion sa Dinamom i jednom sa CSKA. Ukoliko se okiti titulom i ove godine biće drugi najtrofejniji igrač lige, imaće samo jedan trofej manje od Danija Zaripova.

Iskusni napadač Avangarda Pavel Dedunov doneo je svom timu pobedu i izjednačenje u seriji nakon pet i po minuta igre u produžetku, u situaciji sa igračem više jer je Kostin zaradio još jedno isključenje.

Peti meč biće odigran u Moskvi, 26. aprila.