Kingsi okrenuli Kepse, pobeda Pingvina

Hokej 20. dec 20219:19 0 komentara
AP Photo/Luis M. Alvarez

Los Anđels Kingsi su u nedelju uveče dobili Vašington Kepitalse 3:2 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi. Istim rezultatom je i Pitsburg slavio protiv Nju Džersija.

I NHL timovi naravno muku muče sa kovid protokolom i igračima na koje ne mogu da računaju. Niz mečeva u nedelju je otkazan, a Kepitalsi su bili bez bitnih igrača Niklasa Bakstroma, Jevgenija Kuznjecova i Ti Džeja Ošija. Ipak i tako su Kepsi vodili 2:0 posle 34 minuta igre. Konor Mekmajkl je dao gol za vođstvo 1:0, a tu prednost je duplirao Džastin Šulc polovinom druge trećine. Smanjio je Blejk Lizot i to kada su Kingsi imali igrača manje. Kristijan Volanin je svojim prvim golom u sezoni doneo izjednačenje početkom trećeg perioda, da bi Adrijan Kempe doneo veliku pobedu za Kingse.

Anže Kopitar je bio na terenu 24 minuta i upisao je svoju 18. asistenciju u sezoni.

Pitsburg je dobio u Nju Džersiju. Vodili su Pingvini 2:0 preko tedija Blugera i Dantona Heinena, da bi Jane Kuokanen smanjio na 2:1. Trudili su se Devilsi da dođu do izjednačenja ali je Majk Mateson doneo treći gol za Pitsburg polovinom treće trećine. Nju Džersi je imao nadu da će doći do izjednačenja jer je brzo odgovorio Nejtan Bastijan, ali u poslednjih devet minuta nije bilo golova i Pingvini su odneli pobedu sa ovog gostovanja.