Minesota sačuvala pobedu, gosti blistali – 4/5

Hokej 27. nov 202222:39 > 28. nov 2022 7:35
Minesota Vajld
Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports

U duelu devetoplasirane i trinaestoplasirane ekipe Zapada u NHL pobeda je u nedelju uveče pripala Minesoti Vajld koja je na svom ledu savladala Arizona Kojotse rezultatom 4:3.

Bila je ovo deseta pobeda za Vajld, a 13. poraz za Kojotse u sezoni.

Poveo je domaćin nakon osam minuta igre preko Kaprizova i o je bilo sve u prvoj trećini.

Usledio je niz izsključenja u drugom delu meča sa obe strane, a videli smo i dva gola. Stil je u četvrtom minutu pogodio za 2:0 za Minesotu, a u samom finišu Šmalc je vratio nadu Kojotsima.

Samo 36 sekundi igre je proteklo u trećem delu utakmice kada je Spurgeon vratio domaće na dva gola prednosti, a još šest je trebalo Boldiju da, u situaciji sa igračem više, pogodi za 4:1.

Ali, nisu se predavali Kojoti. Na isteku 17. minuta Kruz smanjuje na 4:2, a na minut i 45 sekundi do kraja u strelce se upisao i Džerom Moser. Ispostavilo se da je to bio i gol kojim je postavljen konačan rezultat.

Dve utakmice protekle noći rešene su u produžetku i obe su dobili gosti – Vankuver je savladao San Hoze 4:3 pogotkom Kuzmenka u drugom minutu nadoknade, dok je Otava u Losa Anđelesu rezultatom 3:2 bila bolja od Kingsa. Klod Žiru je već posle 20 sekundi ekstra vremena matirao domaćeg čuvara mreže.

Uspešni u gostima bili su i hokejaši Vinipega, koji su u Čikagu ubedljivo savladali domaće Blekhokse 7:2, a Sijetl je, takođe, na gostujućem ledu bio bolji od Anahajma 5:4.