Lajtning ubedljivom pobedom počeo odbranu trona

Hokej 29. jun. 20218:382 komentara
Tampa bej Lajtning
REUTERS/Kim Klement-USA TODAY Sports

Finale NHL počelo je u noći između ponedeljka i utorka ubedljivom pobedom branioca titule Tampa bej Lajtninga protiv Montreal Kanedijensa. Lajtning je slavio rezultatom 5:1 i poveo u seriji.

Na najbolji način je Lajtning iskoristio prednost domaćeg terena i u prvom meču borbe za Stenli kup i poveo je već u sedmom minutu prve deonice golom Erika Cernaka, ali to je zapravo bio jedini pogodak u prvoj trećini.

Nešto manje od šest minuta igre proteklo je u drugoj trećini kada je Jani Gurd udvostručio prednost domaćih, ali su ovoga puta Kanedijensi imali odgovor. Pred kraj deonice Ben Čiaro smanjio je na 2:1.

A onda je u trećoj trećini usledila prava rapsodija domaćina.

Dva puta se u strelce upisao Nikita Kučerov, a tačku na ubedljiv trijumf stavio je Stiven Stamkos golom u situaciji sa igračem više.

Golman domaćih Andrej Vasiljevski upisao je 18 odbrana, ali je njegov kolega sa druge strane ledene ploče Keri Prajs imao 22 od 27 upućenih udaraca ka njemu.

Tampa će biti domaćin i u drugom meču serije koji se igra 1. jula.