Lavina zatrpala i šampione, Kalgari ubedljiv protiv Toronta

Hokej 11. feb 20228:25 0 komentara
Christian Petersen/Getty Images

Kolorado Avelanši su nastavili svoj nestvarni niz u NHL karavanu. Lavine su stigle do 18 utakmica u kojima su osvojili poene.

Poslednja žrtva sjajnog tima bili su aktelni šampioni Tampa Bej Lajtning. Kolorado je slavio 3:2. Svi golovi su viđeni u prvih 40 minuta. Kolorado je u prvoj deonici vodio preko Landeskoga i Tivsa, dok je zaostatak smanjio Kučerov.

povezane vesti

U drugoj trećini Nikuškin je odveo Avelanše ponovo na plus dva, dok je konačan rezultat postavio Point na četiri minuta do kraja druge deonice.

Koloradu je ovo bila 17 pobeda u 18 mečeva, a jedini poraz i to posle penala doživeli su od Arizona Kojotsa ubedljivo najlošijeg tima u ligi.

Ubedljivi su bili i Kalgari Flejmsi za koje igra Milan Lučić, as srpskog porekla. U kanadskom derbiju kod kuće su savladali Toronto Mejpl Lifse 5:2. Sve je rešeno u drugih 20 minutsa, posle prve trećine u kojoj nije bilo golova.

Sandin je doveo Toronto u vođstvo i to kao da je razljutilo Flejmse. Preko Manipanea, Hanihfina, Kilingtona i Lindholma postigli su četiri gola i u poslednjih 20 minuta ušli sa plus tri. Prednost je uvećao Anderson na startu treće trećine, a konačan skor postavio je Banting drugim pogotkom za Toronto.

Karolina Harikensi su na nuli ostavili domaći Boston. Slavili su 6:0. Pitsburg je na gostovanju savladao Otavu 2:0, dok je Vašington lako u Kanadi srušio nejaki Montreal 5:2. Nju Džersi je zahvaljujući strašnoj trećoj trećini pobedio Sent Luis, dok je tačku na odlično veče za goste stavio Kolmbus trijumfom posle penala nad Bafalom 4:3.