Lučić dao gol u pobedi nad Krakenom

Hokej 31. dec 20219:04 > 9:04 1 komentar
Steph Chambers/Getty Images

Kalgari i Sijetl su odigrali spektakularan meč u Nacionalnoj hokejaškoj ligi u kojoj je viđeno čak deset golova. Među strelcima u pobedi Flejmsa 6:4 je bio i igrač srpskog porekla Milan Lučić.

On je dao gol u drugom delu druge trećine kada je bilo 2:2. Osmim golom u sezoni Milan je tako doveo Kalgari u vođstvo po prvi put u meču. Do tada je Sijetl vodio 1:0 i 2:1, a ni Lučićev pogodak za prednost Flejmsa 3:2 nije značio da je meč rešen.

Jani Gurde je početkom treće trećine opet izjednačio, pa je na tri minuta do kraja sledio novi gol za vođstvo Kalgarija. Gol je dao Endrju Mangiapan. Nije prošao ni minut a još dva gola su postignuta. Prvo je Džered Meken izjednačio za Sijetl, da bi Metju Tkačuk postigao svoj 13 gol u sezoni za vođstvo 5:4. Na kraju je Noa Hanifin postavio konačnih 6:4 kada je Kraken igrao bez golmana.

Flejmsi su sada treći na tabeli Pacifika sa 38 bodova, dok je Sijetl, koji je inače novi tim u ligi tek poslednji sa 24 boda.

San Hoze je u produžetku dobio Filadelfiju 3:2 iako je Feliks Sandstrom na golu Flajersa imao 43 odbrane. Vodio je San Hoze 2:1 posle 28 minuta igre da bi Džel Farabi izjednačio na četiri minuta do kraja. Tomas Hertl je pred kraj produžetka doneo Šarksima pobedu.

Kingsi su slavili 2:1 protiv zahuhtalog Vankuvera čiji je niz od sedam trijumfa sada prekinut. Vodili su Kingsi golom Brendana Lemijua, da bi izjednačio Bo Horvat. U penal seriji je bilo 1:1 posle golova Kempea i Horvata, da bi Viktor Arvidson dao ključni gol za Kingse, a Džonatan Kvik je odbranio odlučujući penal Taneru Pirsonu.

Ajlandersi su bez problema dobili Sejberse. Bilo je 4:1, jedini gol za Bafalo dao je Okposo, a za Njujorčane su pogađali Barzal, Belous, Li i Dobson.

Karolina je dobila Montreal Kanejdijanse 4:0 golovima Niderajtera, Džarvisa, a dva je postigao Teuvo Teravainen. Anti Ranta je na golu Karoline odbranio svih 26 preciznih udaraca Montreala.

Kolumbus je dobio Nešvil Predatorse 4:3 posle penala, dok je Tampa doživela katastrofu protiv Floride. Aktuelni NHL šampioni su izgubili 9:3 od Pantera u meću u kom je Džonatan Iberdo imao četiri asistencije i jedan gol. Već posle dve trećine je bilo čak 6:2 za Floridu i Tampa nije imala više nikakvu šansu. Entoni Dukler je dao dva gola, a igrač meča bio je golman Pantera Spenser Najt sa 39 odbrana.