Mekdejvid slomio otpor Kepitolsa, Vankuveru kanadski derbi

Hokej 10. mar 20229:33 0 komentara
Perry Nelson-USA TODAY Sports

Edmonton Ojlersi nastavljaju borbu za plej of u NHL karavanu. Posle velike borbe i produžetka na svom terenu su savladali Vašington Kepitolse 4:3.

Gol odluke delo je Konora Mekdejvida u četvrtom minutu produžetka. Publika u Edmontonu imala je priliku da uživa u sjajnom meču. Mreže su mirovale u prvoj trećini, a prednost gostima doneo je Bakstrom na startu druge deonice.

povezane vesti

Jamamoto i Ćeći su do kraja ovog dela igre preokrenuli skor i Vankuver je vodio 2:1. Ti – Džej Oši u sedmom minutu treće trećine poravnava skor, a novu prednost Ojlersima donosi Meloun četiri minuta kasnije.

I kada se očekivalo da će to biti konačan skor Ti-Džej Oši pogađa dve sekunde pre kraja regularnog dela meča i uvodi ga u produžetak, u kojem Mekdejvid donos trijumf domaćoj ekipi.

U drugom meču večeri u kanadskom derbiju Vankuver je savladao Montreal 5:3 i nastavio seriju sjajnih rezultata. Skor je bio 2:2 na ulazu u poslednju deonicu, a onda goloviima Džej-Ti Milera i Petersona domaći stižu do dva gola viška i rutinski privode meč kraju.

Blistao je upravo pomenuti Miler sa golom i tri asistencije, dok je kod Montreala najbolji bio Finac Lehkonene sa dva gola i asistencijom.