Moćni Mejpl Lifsi slavili u Kaliforniji

Hokej 29. nov 20219:491 komentar
Bruce Bennett/Getty Images

Toronto Mejpl Lifsi obeležili su veče u NHL šampionatu ubedljivom pobedom protiv Anahajma Daksa na gostovanju 5:1.

Prva trećina okončana je bez golova. Tim iz Kanade u vođstvo je doveo Oston Metjuz sredinom druge deonice, a Banting je vrlo brzo prednost duplirao. Kada je Kerfut pogodio posle samo 13 sekundi treće trećine bilo je jasno da bodovi idu u Toronto.

povezane vesti

Smanjio je Lindholm na 3:1 na 12 minuta pre kraja, ali su Nilander na prazan gol i Simonds stavili tačku na trijumf Mejpl Lifsa. Bio je to sedmi uzastopni trijumf Toronta na gostovanjima.

Loš niz nastavili su Filadelfija Flajersi. Tim iz Pensilvanije doživeo je šesti vezani poraz. Ovaj put poraženi su od Nju Džersi Devilsa 5:2. Domaći su meč prelomili u finišu kada su od 50. do 60. minuta za trijumf pogodili Brat, Bastijan i Johnson. Pomenuti Šveđanin Johnson bio je junak meča sa dva gola i dve asistencije.

U preostala dva duela Boston je posle preokreta u poslednjoj deonici pobedio Vankuver 3:2, dok su San Hoze Šarksi slavili na gostovanju Čikago Blekhouksima 2:0 golovima Švajcarca Tima Majera.