Munje ostale u životu

Bruce Bennett/Getty Images

Tampa Bej Lajtning dobili su peti meč finala NHL karavana protiv Kolorada 3:2 i smanjili skoro u seriji na 3:2. Tim iz Denvera je tako propustio prvu šansu da posle 21 godine osvoji titulu, dok Tampa i dalje ima priliku da treću godinu zaredom dođe do Stenli kupa.

Duel u Koloradu, veoma je lični na prethdni meč na Floridi,  s tim što je sada epilog bio takav da je slavila ekipa Tampe.

povezane vesti

Gosti su rešili prvu trećinu u svoju korist golom Ruta u 16. minutu meča. Domaći su skor poravnali na startu druge deonice preko Nikuškina, ali samo tri minuta kasnije novu prednost Munjama donosi Nikita Kučerov.

Tako se ušlo u poslednjih 20 minuta. Na veliku radost domaćih navijača novi egal donosi Makar u 43. minutu meča. Usledio je period napada Kolorada. Međutim, nisu igrači aktuelnog šampiona gubili glavu.

Sačekali su svoju priliku na šest minuta do kraja utakmice. Dobru akciju Hedmana i Sergačjova, realizovao je Čeh Palat za ispostaviće se konačnih 3:2.

Šesti duel na programu je u noći između nedelje i ponedeljka u dva časa posle ponoći u Tampi, a direktan prenos možete da pratite na Sport klubu 1.