NHL: Ajkule i dalje bez greške, Bruinsi ubedljivi

Hokej 23. okt. 20219:40
Evan Buhler/The Canadian Press via AP

San Hoze Šarksi su dobili Toronto Mejpl Lifse u Kanadi 5:3 u noći između petka i subote u Nacionalnoj hokejaškoj ligi. Uz taj meč igralo se u Bafalu gde je Boston dobio Sejberse 4:1. Dalas je posle produžetka dobio Los Anđeles Kingse 3:2, a Edmonton je slavio u Vegasu protiv golden Najtsa 5:3.

Četvrtim trijumfom u sezoni iz isto toliko utakmica San Hoze je odmah iza Edmontona na vrhu Pacifik divizije. Šarski su poveli protiv Toronta u početku drugog perioda kada je Logan Kotur dao gol. Izjednačio je Džejson Speca, a Timo Majer je opet vratio porednost Ajkulama. Sve se to dešavalo u prva četiri minuta druge trećine, da bi Ondrej Kase opet izjednačio i to polovinom drugog perioda. Erik Karlson je opet vratio vođstvo San Hozeu.

U trećoj trećini odmah je poveo tim iz Kalifornije golom Džonatana Dalena. Smanjio je Džon Tavares, a iza toga Toronto nije imao više goriva za izjednačenje. U poslednjem minutu je Logan Kotur dao svoj drugi gol na meču i trijumf 5:3.

Boston je igrao protiv neporaženih Sejbersa i slavio je 4:1. Tim Bruinsa je odigrao tek treći meč ove sezone i stigao je do drugog trijumfa zahvaljujući sjajnom golmanu Linusu Ulmarku koji je imao 35 odbrana. Jedini gol primio je na pet i po minuta do kraja od Viktora Olofsona, ali je tada njegov tim već vodio 3:0. Strelci su bili Pastrnak, Nosek, Kojl, dok je za 4:1 pogodio Tejlor Hol.

Dalas je dobio Los Anđeles Kingse i to pogotkom u produžetku. Vodili su Kingsi dva puta 1:0 i 2:1, a Slovenac Anže Kopitar je dao prvi gol na meču. Miro Heiskanen je polovinom trećeg perioda izjednačio na 2:2, da bi u poslednjem minutu produžetka Denis Gurianov pogodio za slavlje Dalasa.

Edmonton nastavlja da niže pobede i to ovoga puta protiv Vegasa. Vodili su Najtsi 1:0 i 2:1 početkom drugog perioda, ali su Zek Hajmen i Leon Draisatl preokrenuli na 3:2. Nikolas Hog je izjednačio, ali je Edmonton opet imao odgovor u trećoj trećini. Strelci za tijumf Oilersa su bilI Zek Kasian i Leon Draisatl.