NHL: Karolina okončala pobednički niz Anahajma

Hokej 19. nov. 20219:00 > 9:05
Stacy Revere, Getty Images

Okončan je niz od osam uzastopnih pobeda Anahajm Daksa. U Honda centru su Karolina Harikejnsi slavili sa 2:1.

Itan Ber je doneo prednost Karolini početkom prve deonice, a bi vrlo brzo Troj Teri pogodio za izjednačenje.

Dugo se čekao naredni pogodak, a postigao ga je Set Džarvis u 10. minutu treće trećine i na taj način je doneo pobedu svom timu.

Karolina je ostvarila treći uzastopni trijumf, pa je sa skorom 13-2 na drugom mestu Istočne konferencije. Anahajm sada ima skor 10-8 i treći je na Zapadu.

Edmontron Oilersi su posle penal serije savladali Vinipeg Džetse. Precizni su bili Konor Mekdejvid i Kajl Taris i lideri Zapda su ostvarili 12. trijumf u sezoni.

Posle penala su slavili i aktuelni šampioni. Tampa Bej Lajtning je do trijumda došao zahvaljujući preciznošći Stivena Stamkosa i Brejdena Pointa.

Branioci titule ostvarili su treću pobedu zaredom i sada su šesti na Istoki.

Ostali rezultati: Kalgari Flejms – Bafalo Sejbres 5:0, Florida Panters – Nju Džersi Devils 4:1, Pitsburg Pingvins 6:0, Toronto Mejpl Livs – Njujork Rendžers 2:1, Minesota Vajld – Dalas Stars 7:2, Kolumbus Blu Džekits – Arizona Kojots 5:4 (posle penala), Vegas Golden Najts – Detroit Red Vings 5:2.