NHL: Pantersi ostali bez rekorda, Džetsi ugasili Flejmse

Hokej 28. nov. 20219:50 > 10:00
Florida Panthers
Joel Auerbach/Getty Images

Florida Pantersi propustili su priliku da postave novi rekord NHL po broju uzastopnih pobeda na domaćem terenu na početku sezone, pošto su izgubili od Sijetl Krakena 4:1.

Pantersi su dobili prvih 11 mečeva na svom terenu, čime su se izjednačili učinak Čikago Blek Hoksa iz sezone 1963/64. Sijetil ih je sprečio da postave novi rekord.

Džordan Eberle je postigao dva gola za ekipu Krakena, dok je Kris Dridžer imao 33 odbrane protiv svog nekadašnjeg tima. Golove za Sijetl postigli su još Džejmi Oleksjak i Rajan Donato.

Jedini pogodak sa ekipu Floride postigao je Patrik Hornkvist.

Florida je pretrpela drugi uzastopni poraz, te je sada druga na tabeli Istočne konferencije. Sijetl je 14. u poretku na Zapadu.

Edmonton Oilersi pobedili su u gostima Vegas Golden Najtse 3:2.

Oilersi su već početkom druge trećine vodili sa 3:0. Uspeo je domaći tim da smanji zaostatak, ali ne i da dođe do preokreta. Miko Koskinen je za Edmonton imao 36 odbrana, a Kris Rasel čak šest blokada.

Oilersi su lideri Zapadne konferencije, dok su Golden Najtsi na šestoj poziciji.

Vinipeg Džetsi su nadigrali Kalgari Flejmse sa 4:2.

Poveli su Flejmsi sa 2:0. Već u prvom minutu je Tkačuk postigao gol, da bi se u osmom u strelce upisao i Lindholm. Ipak, u nastavku su se Džetsi za sve pitali. Dva pogotka je zabeležio Konor, pogađali su i Stastni i Kopa i Vinipeg je došao do pobede.

Kalgari je poražen posle četiri uzastopne pobede, a trenutno je drugi na Zapadu. Vinipeg je na ovaj način prekinuo niz od pet poraza i sada je sedmi na istoj tabeli.

Rezultati ostalih mečeva: Detroit Red Vings – Bafalo Sejbres 3:2, Los Anđeles Kings – Otava Senators 4:2, Montreal Kanedijens – Pitsburg Pingvins 6:3, Dalas Stars – Arizona Kojots 3:2, Sent Luis Bluz – Kolumbus Blu Džekits 6:3, Kolorado Avalanš – Nešvil Predators 6:2.