NHL: Pobede za timove iz Vašingtona i Minesote

Hokej 28. nov 202123:08
Justin Tang/The Canadian Press via AP

U NHL šampionatu u nedelju su pobede upisali Vašington Kapitalsi i Minesota Vajld.

Vašington Kapitalsi su slavili na gostovanju Karolina Hurikejnsima 4:2.

Na prvi gol se u ovom meču čekalo do isteka 12. minuta druge trećine kada je Aleksandar Ovečkin pogodio za Kapitalse. Nije prošao ni minut gosti su vodili 2:0, a pak je u mrežu poslao Prostas.

Kotkaniemi i Nidereiter su uspeli da donesu izjednačenje Karolini, ali je Vašington došao do trijumfa u poslednja tri minuta utakmice.

Prvo je Orlov pogodio u situaciji sa igračem više za novo vođstvo gostiju da bi pogotkom na prazan gol Karlosn overio trijumf.

Na svom ledu je Minesota bila bolja od Tampa bej Lajtninga 4:2.

Bjugstad je postigao prvi gol na utakmici i doneo Minesoti prednost. Samo 47 sekundi je proteklo pre nego što je Peri izjednačio. Rask se pobrinuo da domaćin ode na prvu pauzu uz vođstvo.

Nakon druge trećine rezulat je bio izjednačen, za 2:2 pogodio je Kilorn.

Treći period protekao je u znaku domaćina – golovima Hartmana i Folinja Minesota je došla do pobede.