NHL: Preokret Tampe u poslednja dva minuta u reprizi finala

Hokej 8. dec. 20218:55
Tampa Bay Lightning
Kim Klement-USA TODAY Sports

U reprizi prošlogodišnjeg finala NHL, aktuelni šampion Tampa Bej Lajtning savladao je ekipu Montreal Kanedijensa 3:2.

Tampa je preokret za pobedu napravila sa dva gola u poslednjim minutima utakmice. Na 17:51 je Kori Peri pogodio za izjednačenje, da bi na 19:22 gol za pobedi postigao Ondrej Palat.

‘Munje’ su na taj način došle do četvrtog uzastopnog trijumfa.

Prethodno je Patrik Marun doneo Tampi vođstvo od 1:0, dok su Nik Suzuki i Majk Hofman bili strelci za prednost Montreala od 2:1.

Tampa je peta u poretku Istoka, dok je Montreal na začelju tabele.

Golom Pavela Bučneviča u prvom minutu produžetka, Sent Luis Bluz je savladao Florida Panterse 4:3.

Na taj način prekinut je niz od tri pobede Pantersa, koji zauzimaju lidersku poziciju na Zapadu. Sent Luis je peti na Istoku.

Kam Talbot je sa 38 odbrana pomogao ekipi Minesota Vajlda da ostvari sedmu uzastopnu pobedu slavljem protiv Edmonton Oilersa 4:1.

Minesota jep rva na Zapadu, dok je Edmonton posle trećeg poraza zaredom na četvrtom mestu.

Rezultati: Nešvil Predators – Detroit Red Vings 5:2, Njujork Ajlanders – Otava Senators 5:3, Toronto Mejpl Livs – Kolumbus Blu Džekits 5:4, Anahejm Daks – Bafalo Sejbres 2:0, Karolina Harikejns – Vinipeg Džets 4:2, Njujork Rendžers – Čikago Blekhoks 6:2, San Hoze Šarks – Kalgari Flejms 5:3.