100: Jubilej Jandla u pobedi Pantersa nad Blekhoksima

NHL 18. jan. 20218:30 > 8:321 komentar
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

Florida Pantersi pobedom su počeli novu sezonu u NHL, pošto su savladali Čikago Blekhokse 5:2.

U prvoj deonici Čikago je postigao pogodak, ali je gol Kejna iz 13. minuta poništen.

Početkom druge trećine Florida je brzo došla do dva gola. Prvo se u strelce upisao Ekbald, posle samo 12 sekundi. U šestom minutu je prednost Pantersa uvećao Jandl. Bio je to njegov 100. gol u karijeri. Na 2:1 smanjio je Debrinkat, u momentu kada je njegov tim imao igrača više.

U uvodnim minutima poslednje trećine za izjednačenje je pogodio Marfi. Ipak, usledio je brz odgovor Pantersa – u strelce su se upisali Lustarinen, Hornkvist i Uberdo.

Florida je ovo bio prvi meč u novoj sezoni. Blekhoksi su već pretrpeli treći poraz.