NHL: Njujork bolji od Arizone, Kolumbus slavio

NHL 22. okt 20165:18 > 5:22
Getty Images/Bruce Bennett

U tri NHL duela odigrana u noći između petka i subote, pobede su odneli domaćini. Njujork je bio bolji od Arizone, Kolumbus od Čikago Blekhouksa, dok je Detroit u poslednjoj četvrtini izborio pobedu nad Nešvil Predatorsima.

Njujork Ajlendersi i Arizona Kojotsi odigrali su uzbudljivu prvu četvrtinu, u kojoj je domaćin vodio sa 2:0 golovima Sajdenberga i Stroma, a gosti uspeli da se vrate zahvaljujući Ričardsonu i Vrbati.

Meč je odlučio Džoni Bojčik golom u 45. minutu meča.

Istim rezultatom (3:2), Kolumbus Blu Džeketsi su dobili Čikago. Presudna je bila druga trećina u kojoj su Foligno i Karlson doneli Kolumbusu dva gola prednosti.

Najviše golova ove večeri viđeno je u duelu Detroit Red Vingsa i Nešvil Predatorsa. Nakon prve četvrtine u kojoj su mreže mirovale, Detroit je prvi stigao do vođstva, ali Nešvil uspeva da preokrene u 35. minutu preko Majka Ribeira.

Usledila je serija domaćih od 3:0, kojom je praktično rešeno pitanje pobednika. Na kraju je bilo 5:3 za Detroit.